Hydrokolonoterapia

Hydrokolonoterapia

Hydrokolonoterapia i jej dobroczynny wpływ na zdrowie naszych organizmów znane jest już od wieków. Aktualnie powszechnie używa się określenia lewatywa. Jest to jednak nazwa dosyć myląca, ponieważ hydrokolonoterapia wykonywana w naszych gabinetach znacząco różni od typowej lewatywy.

Organizm jest oczyszczany w zamkniętym obiegu. Jelito grube jest płukane kilkakrotnie, a ścianki okrężnicy są masowane dzięki stałej wymianie wody. Pozwala to na znaczącą poprawę pracy układu trawiennego (tak potrzebną m.in. w procesie odchudzania) i całego organizmu.

Zaniedbania okrężnicy – dlaczego korzystać z hyndrokolonoterapii?
Zła dieta, odwodnienie, wstrzymywanie potrzeb fizjologicznych, a także nieuprawianie sportu czy stresujący tryb życia sprawiają, że w okrężnicy odkładają się złogi, będące pozostałością niewydalonych resztek pokarmowych. Tworzą one warstwę przylegającą do ścianek jelita, blokując w ten sposób wchłanianie substancji odżywczych. Zamiast tego do Twojego ciała przedostają się toksyny.

Co jest wynikiem zaniedbania okrężnicy?

Okazuje się, że wiele dolegliwości i chorób ma swój początek właśnie w jelicie grubym. Toksyny, które wydzielają się w okrężnicy mogą wpływać na przedwczesne starzenie, ból kości i stawów oraz przewlekłe zmęczenie.

Dlatego zabieg hydrokolonoterapii przeprowadzany w naszym gabinecie w Jastrzębiej Górze wpływa pozytywnie na pracę całego organizmu.

Jak przebiega hydrokolonoterapia
W gabinecie wJastrzębiej Górze wykonujemy głęboką hydrokolonoterapię pozwalającą na dokładne przemycie jelita. Do płukania używamy filtrowanej i sterylizowanej wody. Wykonywany przez specjalistów zabieg przebiega łagodnie i małoinwazyjnie. Zarówno temperatura, jak i ciśnienie wody są zbliżone do fizjologicznego, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu.

Zalety hydrokolonoterapii
Przeprowadzona przez najwyżej klasy specjalistów terapia wpływa pozytywnie nie tylko na jelita, ale i cały organizm.

Jelita lepiej pracują i wchłaniają składniki odżywcze, a pacjentowi nie dokuczają już wzdęcia i zaparcia. Wraz z odprowadzaną w czasie hydrokolonoterapii wodą usuwane są wszelkie toksyny, złogi, a nawet pasożyty znajdujące się w jelitach. Zabieg skutecznie leczy także grzybicę układu pokarmowego. Po zabiegu zwiększa się odporność organizmu.

Korzystając z zabiegu hydrokolonoterapii znacząco polepszają Państwo stan zdrowotny swojego ciała. Znikną dokuczliwe dolegliwości związane z układem pokarmowym, a organizm stanie się znacznie odporniejszy na choroby.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij